Facebook image

Összesen 1455 bejegyzés

Az élettársi kapcsolat 10 legfontosabb kérdése

Az élettársi életközösség megszűnésekor is felmerül az igény az élettársi kapcsolat „jogi” lezárására, az élettársakat és közös kiskorú gyermekeiket, valamint a vagyoni igényeket érintő kérdések rendezésére. Azonban a volt élettársak többnyire nem tudják mit kell pontosan tenni, hogy a gyermekek felügyeleti joga, a kapcsolattartás, a gyermektartásdíj, az esetleges élettársi tartás, illetve az élettársi vagyonjogi kérdések rendezésre kerüljenek. Blogunkban 10 pontban rendeztük az élettársi kapcsolatok felbomlását követően felmerülő legfontosabb kérdéseket.

Tovább

A HR hatása az M&A ügyletekre

Az emberi erőforrásokkal összefüggő kérdések és kockázatok megértése egy tranzakciós folyamat során általában a második legfontosabb lépés egy tranzakciós célpont értékelésekor. A HR kulcsszerepet játszik a sikeres fúziók és felvásárlások során, elsősorban az integráció hatékony és jogszabályoknak megfelelő kezelésében. Kutatások* szerint az M&A ügyletek 47%-a hiúsul meg a munkaerő kérdéseire, és a HR stratégiára fordított elégtelen figyelem miatt.

Tovább

Küldöldi áfafizetés 5 tipikus esete

Számos magyar vállalkozás érintett nemzetközi kereskedelemben, például a Közösségen belüli termékértékesítésben, harmadik országból történő termékimportban, vagy külföldön megvalósuló szolgáltatásnyújtásban. A határon átnyúló ügyletek kapcsán lényeges megvizsgálni, hogy szükséges-e külföldi áfa regisztráció- és adófizetési kötelezettség keletkezik-e. Az alábbiakban bemutatunk5 olyan esetet , amikor a társaságoknak a határon átnyúló ügyletek után külföldi áfa fizetési kötelezettsége keletkezik és ezért adószámot kell kérnie.

Tovább

Elfogadták a VIDA csomagot

A ViDA (VAT in the Digital Age, azaz Áfa a Digitális Korban) csomagot 2024. november 5-én fogadta el az ECOFIN. A javaslatot még szentesítenie kell az Európai Parlamentnek is, de ez már formalitásnak tekinthető. A VIDA egy 2025-től 2035-ig tartó implementációs szakasszal különböző digitális megoldásokat vezet be az EU közös áfa-rendszerébe.

Tovább

KPI vs. OKR: Hogyan teljesül a vállalati stratégia

A KPI (kulcsfontosságú teljesítménymutatók) és az OKR (célkitűzések és kulcs eredmények) a vállalati eredmények elérésének ösztönzésére használt két népszerű keretrendszer. Az KPI-k és az OKR-ek közötti különbség és kapcsolat megértése segít megtanulni, hogyan lehet mindkettőt felhasználni és integrálni a vállalat stratégiai céljainak elérése és a teljesítmény fokozása érdekében. Bár ezeket a kifejezéseket gyakran felváltva használják, viszont megfelelően alkalmazva kiegészíthetik egymást a stratégiai összehangolás az innováció és a működési siker biztosításában.

Tovább

Őszi adócsomag 2024 - A vállalatokat érintő legfontosabb módosítások

Az egyes adótörvények módosításáról szóló T/9724. számú törvényjavaslatot október 29-én nyújtották be az Országgyűléshez, amely számos, a vállalatokat érintő jelentős változásokat is tartalmaz. A javaslat egyik fő célja az adórendszer egyszerűsítése és a gazdaság fehérítése, különös tekintettel a társasági adó, az általános forgalmi és kiskereskedelmi adó területére. A jogszabálytervezet számos veszélyhelyzet ideje alatt született kormányrendeletet törvényi szintre emelne. Blogunkban részletesen bemutatjuk a legfontosabb módosításokat, hogy társasága felkészülten várhassa a 2025-ben életbe lépő új szabályokat.

Tovább

Pénzügyi képviselet és áfaregisztráció – kik az érintettek?

Amikor egy külföldi vállalkozás Magyarországon olyan ügyleteket bonyolít le, amelyek teljesítési helye Magyarország, és az ügyletekre nem vonatkozik a nemzetközi fordított adózás, köteles magyar adószámot kérni. Ilyen esetekben a külföldi cég több országban is rendelkezhet adószámmal – hasonlóan, mint a magánszemélyeknél a kettős vagy többes állampolgárság.

Tovább

Örökség: 10 dolog, amivel nem árt tisztában lennie!

Az örökség megtervezése és a végrendelet készítése elkerülhetetlen, ha szeretnénk megelőzni a jövőbeni jogi vitákat vagy a hosszú ideig elhúzódó hagyatéki eljárásokat. Sok esetben a törvényes öröklés szabályai nem teljesen illeszkednek a személyes elképzelésekhez, ezért a vagyon sorsának rendezésére célszerű egyedi végrendeletet készíteni. A következőkben dr. Szabó Lili Janka családjogi szakértőnk tíz fontos dolgot mutat be, amivel minden örökséggel érintett személynek tisztában kell lennie, hogy elkerülhesse a kellemetlen meglepetéseket és kockázatokat.

Tovább

Kiemelt témák