Facebook image

Összesen 181 bejegyzés

A külföldi munkavállalás esetén hol kell megfizetni az egészségügyi járulékot?

Szűkös hazai és a vonzó külföldi lehetőségek állnak azon munkavállalók döntésének a háttérben, akik úgy döntenek, hogy külföldön folytatják munkájukat. S egyre gyakrabban bukkan fel a külföldre távozás motívumaként a hosszú távú öngondoskodás. A gazdasági fejlődés beindulásának folyamatos jövőbe tolódása, a nyugdíjrendszer problémái csak pár oka annak, hogy a 40-es korosztályból miért vállalnak egyre többen külföldön munkát. A30-as korosztály bár még nem gondolkodik ennyire előre, ők azért döntenek a külföldi munkavállalás mellett, mert itthon vagy nem tudnak elhelyezkedni, vagy magasabb jövedelmet szeretnének.

Tovább

Jogosultság egészségügyi szolgáltatásra

Számos esetben merülhet fel bennünk, hogy vajon automatikusan jogosultak vagyunk-e orvosi ellátásra, például ha már elvégeztük az egyetemet és még nem találtunk munkát, vagy ha megszűnt a munkaviszonyunk és munkanélküli ellátásra sem vagyunk jogosultak. Érdemes tehát tisztában lenni azzal, hogy milyen esetekben és meddig illet meg minket teljes körűen az egészségügyi szolgáltatás és mikor kell bejelentenünk járulék-fizetési kötelezettségünket az adóhivatal felé.

Tovább

Amit a fizetés nélküli szabadságról tudni érdemes!

Milyen lehetősége van a munkavállalónak, ha fizetés nélküli szabadságot szeretne igénybe venni? Mikor köteles a munkáltató azt engedélyezni és mikor dönthet róla mérlegelési jogkörében? Ezek és az ezekhez hasonló kérdések merülhetnek fel a munkavállaló és a munkáltató fejében, amikor a munkavállaló jelzi igényét egy esetleges fizetés nélküli szabadságra.

Tovább

Munkabérből való levonás szabályai

Tapasztalataim alapján a munkabérből való levonás szabályait illetően még mindig sok téves meggyőződés él a köztudatban. Jelen bejegyzésemben ezeket szeretném tisztázni.

Tovább

Mi lesz a felhalmozott szabadságunkkal?

2012. december 31-ig ugyanakkor élt még az a szabály, mely lehetővé tette, hogy a gyermek gondozása, ápolása miatti fizetés nélküli szabadságról visszatérők esetében a munkáltató a fizetés nélküli szabadság első 6 hónapjára eső időszakot pénzben válthassa meg.

Tovább

Kiemelt témák