Facebook image

Bohács Bernadette

HR Üzletágvezető

Tapasztalt HR-szakemberként 2024-ben csatlakozott az RSM csapatához, és közel 30 év széleskörű tapasztalattal rendelkezik a HR-menedzsment területén.
Pályafutása során sikeresen vezetett HR csapatokat start-up és nemzetközi vállalatoknál, Magyarországon és külföldön.
Szakértelme a HR funkciók széles skálájára terjed ki, beleértve a stratégiafejlesztést, vezetés támogatást, tanácsadást, szervezetfejlesztést, tehetséggondozást, és a teljesítménymenedzsmentet.

Az RSM-nél jelenleg a HR Tanácsadás és Szolgáltatások üzletág vezetőjeként támogatja az ügyfeleket a HR-folyamatok innovatív megoldásaival. Különösen elkötelezett az automatizálás, a folyamatos fejlesztés és az élvonalbeli gyakorlatok bevezetése irányában az általános üzleti teljesítmény fokozása érdekében.

Elkötelezett a kiválóság és az együttműködés kultúrájának előmozdítása iránt, hogy kreatív megoldásokat találjon az összetett HR-problémákra az üzleti sikeresség érdekében.

Telefon
Bohács Bernadette témái

KPI vs. OKR: Hogyan teljesül a vállalati stratégia

A KPI (kulcsfontosságú teljesítménymutatók) és az OKR (célkitűzések és kulcs eredmények) a vállalati eredmények elérésének ösztönzésére használt két népszerű keretrendszer. Az KPI-k és az OKR-ek közötti különbség és kapcsolat megértése segít megtanulni, hogyan lehet mindkettőt felhasználni és integrálni a vállalat stratégiai céljainak elérése és a teljesítmény fokozása érdekében. Bár ezeket a kifejezéseket gyakran felváltva használják, viszont megfelelően alkalmazva kiegészíthetik egymást a stratégiai összehangolás az innováció és a működési siker biztosításában.

Tovább

Bértranszparencia és a nemek közötti bérkülönbség felszámolása

Az Európai Unió (EU) elkötelezetten dolgozik azon, hogy megszüntesse a nemek közötti bérkülönbségeket, és elősegítse az egyenlő munkáért járó egyenlő díjazás elvét. A bértranszparenciát elősegítő, új (EU) 2023/970 irányelv ennek részeként született, hogy megerősítse a férfiak és nők közötti bérigazságosságot a bérek átláthatóságára a végrehajtási mechanizmusokra helyezett hangsúly által.

Tovább

Az ESG és a HR

Az ESG, vagyis az Environmental, Social & Governance (Környezetvédelmi, Társadalmi és Irányítási) keretrendszer jelentése és célja, hogy a vállalatok hosszú távon is fenntartható működést biztosítsanak, miközben figyelembe veszik a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontokat. A HR kulcsszerepet játszik az ESG szociális pillérében, ahol a sokszínűség, esélyegyenlőség és befogadás kiemelkedő fontosságú.

Tovább

Vezetőfejlesztés hatékonyan – legfontosabb lépések

A vállalatok sikeressége nagymértékben a vezetőik kompetenciáin alapul, ezért nagyon fontos a vezetők folyamatos fejlesztése, fejlődése, a vezetői utánpótlás kinevelése, biztosítása. Ez a vezetőfejlesztés jól strukturált, átgondolt komplex vezetői fejlesztési igényel. Mik azok a kulcsfontosságú lépések, amik szükségesek a vállalatban rejlő vezetői potenciál felkutatásához és fejlesztéséhez?

Tovább

Mit kockáztatunk HR nélkül?

A vállalatok jelentős részének életében meghatározó szerepe van a HR tevékenységnek, mert a jól átgondolt HR stratégia támogatja a munkatársak, megtartását, motiválását, fejlesztését, ezáltal elősegítve a vállalat üzleti céljainak elérését.

Tovább

HR stratégia 2024-ben - Vajon tényleg csak a pénz motivál?

Mindennapi világunkban mélyen gyökerezik az az elképzelés, hogy a pénz az egyik elsődleges motiváló tényező a munkavállalók számára. Bár a pénzügyi ösztönzők kétségtelenül jelentős szerepet játszanak a teljesítmény és az elkötelezettség növelésében, a modern munkahelyeken a motiváció sokkal árnyaltabb.

Tovább