- Mivel foglalkozunk
- Kik vagyunk
- Blog, szakmai tartalmaink
Segítjük ügyfeleinket a globális minimumadó számításának elkészítésében, a kockázatok minimalizálásában és az optimális adóstratégia kialakításában.
Az OECD által kidolgozott és az EU jogrendbe is átültetett globális minimumadó célja, hogy a 750 millió eurós bevétel fölötti vállalatcsoportok tényleges adóterhe egyenletesen legyen elosztva a csoporttagok között és a tényleges adómérték országonként elérje a 15 százalékot.
A globális minimumadó szabályait életbe léptető országok esetében az új adó alanyai a multinacionális vállalatcsoportok és az Európai Unió tagállamaiban működő nagyméretű belföldi vállalatcsoportok tagjai, amennyiben – főszabály szerint - a csoport konszolidált bevétele az adott adóévet megelőző négy adóév közül legalább két adóévben eléri vagy meghaladja a 750 millió eurót.
A globális minimumadó szabályozása* számos vállalatcsoportnak hoz jelentős változásokat és új kihívásokat. Az adózás ezen új területe komplex számításokat, alapos jogszabályi ismereteket és pontos adminisztrációt igényel. Egy tapasztalt adótanácsadó segíthet a globális minimumadó számításának elkészítésében, a kockázatok minimalizálásában és az optimális adóstratégia kialakításában.
Kérje adótanácsadóink segítségét!
Szakértőink átfogó és naprakész nemzetközi és hazai adóügyi ismeretekkel állnak ügyfeleink rendelkezésére a globális minimumadó kötelezettségek teljesítése kapcsán.
Globális minimumadóval kapcsolatos kérdésem van
*a globális minimum-adószintet biztosító kiegészítő adókról és ezzel összefüggésben egyes adótörvények módosításáról szóló 2023. évi LXXXIV. törvény