Facebook image
dr. Kiss Helga adóigazgató, RSM Hungary

Dr. Kiss Helga Mária

Igazgató, Adóüzletág

dr. Kiss Helga végzettségét tekintve jogász, adószakértő, jelenleg az adózási üzletág tanácsadási területért felelős igazgatója.
Több mint 15 éves tapasztalattal rendelkezik a számviteli-, és adótanácsadásban, karrierjét a PwC-nél kezdte, ezt követően más nemzetközi tanácsadó hálózatoknál is dolgozott menedzserként, mielőtt 2017-ben csatlakozott az RSM Hungary Zrt-hez.

Széles körű tapasztalatokkal rendelkezik a társasági és nemzetközi adózás, transzferárazás területén, de otthonosan mozog a közvetett adózással kapcsolatos kérdésekben is. Számos belföldi és nemzetközi ügylet és cégstruktúra véleményezésében és megvalósításában működött közre, valamint nyújtott támogatást különféle hatósági eljárások során ügyfeleinek. Foglalkozott magánszemélyek adózásával, ezen belül a külföldi színészek és stábtagok adózásának a kérdéseivel, és a közvetett magyar filmtámogatási rendszerhez kapcsolódó tanácsadási és tervezési projektekkel. Emellett jelentős szakértelemmel bír az ESG (Environmental, Social, Governance) területén is, amelynek keretében vállalatokat támogat a fenntarthatósági célok elérésében.

Ügyfelei főként a (fosszilis és megújuló) energia, a termelői szektor és a szórakoztató ipar területéről kerülnek ki.

Telefon
Dr. Kiss Helga Mária témái

Új adókkal sújtják a digitális szolgáltatókat

Egységes nemzetközi döntés hiányában egyre több ország vezet be, vagy tervez bevezetni a digitális szolgáltatásokat terhelő adókat. Az új digitális adónemek tipikusan a globális digitális szolgáltatók, mint a Google, a Facebook, vagy az Amazon jövedelemforrásait adóztatnák meg.

Tovább

Indul az agresszív adótervezési struktúrák bejelentésének kötelezettsége, a DAC6 szabályozás

2021. január 1-től a gyakorlatban is indul az agresszív adótervezési struktúrák bejelentésének kötelezettsége. Ennek keretében nemcsak a kidolgozásban közreműködő adótanácsadóknak, ügyvédeknek, könyvelőknek lehet teendője, hanem többek között a külföldi vállalatok magyarországi leányvállalatainak, magyar cégcsoportoknak is fel kell készülnie a jelentésre, ha nem akarnak súlyos szankciókkal, vagy fokozott adóellenőrzésekkel szembesülni.

Tovább

K+F kedvezmények az áprilisi gazdasági csomagban

2020. április 15-étől alkalmazhatók a gazdaságvédelmi akcióterv kutatás-fejlesztésben foglalkoztatottak munkahelyének megőrzését támogató intézkedései. A koronavírus miatti intézkedések a munkáltatóknak nyújtott bértámogatással kívánják segíteni a munkahelyek fenntartását. A bértámogatás számos szektorban működő vállalatot, így számítástechnikai és szoftverfejlesztő cégeket, gyógyszeripari, vegyipari vállalkozásokat, pénzügyi szektorban működő társaságokat és gyártó cégeket is érinthet.

Tovább

Uniókonform a távközlési és kiskereskedelmi különadó, de jogellenes a Google reklámadó bírsága

Az Európai Bíróság több fontos magyar ügyben is ítéletet hirdetett a napokban, a magyar állam által egyes szektorokra kivetett különadók kapcsán. Az Európai Bíróság fenntarthatónak ítélte a távközlési szektorra és a bolti kiskereskedelemre bevezetett, progresszív adókulcsokra épülő adókat, de az uniós joggal ellentétesnek tartja a NAV Google-re kiszabott reklámadó bírságát.

Tovább

Ezeket az adatokat ellenőrizze áfalevonási joga érdekében!

Problémás, ha a társaságok egy adóhatósági ellenőrzés során szembesülnek először az üzleti partnerek ellenőrzésének és az ehhez kapcsolódó dokumentáció meglétének jelentőségével. Egy adóellenőrzés részét képezi ugyanis, hogy a társaságnak be kell mutatnia szerződéskötési gyakorlatát és a NAV által kijelölt partnerek esetében az ellenőrzésre vonatkozó dokumentációt is át kell adni a hatóságnak.

Tovább