Facebook image
dr. Kiss Helga adóigazgató, RSM Hungary

Dr. Kiss Helga Mária

Igazgató, Adóüzletág

dr. Kiss Helga végzettségét tekintve jogász, adószakértő, jelenleg az adózási üzletág tanácsadási területért felelős igazgatója.
Több mint 15 éves tapasztalattal rendelkezik a számviteli-, és adótanácsadásban, karrierjét a PwC-nél kezdte, ezt követően más nemzetközi tanácsadó hálózatoknál is dolgozott menedzserként, mielőtt 2017-ben csatlakozott az RSM Hungary Zrt-hez.

Széles körű tapasztalatokkal rendelkezik a társasági és nemzetközi adózás, transzferárazás területén, de otthonosan mozog a közvetett adózással kapcsolatos kérdésekben is. Számos belföldi és nemzetközi ügylet és cégstruktúra véleményezésében és megvalósításában működött közre, valamint nyújtott támogatást különféle hatósági eljárások során ügyfeleinek. Foglalkozott magánszemélyek adózásával, ezen belül a külföldi színészek és stábtagok adózásának a kérdéseivel, és a közvetett magyar filmtámogatási rendszerhez kapcsolódó tanácsadási és tervezési projektekkel. Emellett jelentős szakértelemmel bír az ESG (Environmental, Social, Governance) területén is, amelynek keretében vállalatokat támogat a fenntarthatósági célok elérésében.

Ügyfelei főként a (fosszilis és megújuló) energia, a termelői szektor és a szórakoztató ipar területéről kerülnek ki.

Telefon
Dr. Kiss Helga Mária témái

Filmfinanszírozás támogatásból – a komfort levél szerepe

A 2019-es Golden Globe-on két kategóriában jelölt The Alienist sorozat és a legjobb színész kategóriában jelölt Genius: Picasso forgatása is Magyarországon zajlott. Hogyan segít a filmgyártási költségek előteremtésében a magyarországi TAO rendszere, és mi a szerepe a komfort levélnek a filmprodukciók költségeinek tervezésében és előteremtésében?

Tovább

Miért fontos a cég döntéshozóinak ismernie a TP-dokumentációt?

A társaság minden felelős döntéshozójának célszerű ismernie a TP-dokumentáció tartalmát, mert az az az új szabályok miatt olyan mélységben tárja fel az adózó kapcsolt ügyleteire, saját eredményére vonatkozó álláspontját, következtetéseit, amely miatt fontos, hogy az helyes megállapításokat tartalmazzon. A társaság egészére nézve jelentős következményekkel járhat, ha egy NAV-ellenőrzés a nyilvántartásban foglaltakat alapul véve ítéli meg egy ügyletet, ugyanis, ha az adott ügylet a valóságban nem a dokumentációban leírtak szerint zajlik, a társaság számára már nehéz lehet azt utólag alátámasztani, bizonyítani.

Tovább

Érvénytelen lehet a kiküldetés az A1-es igazolás ellenére!

Érdekes magyar vonatkozású ítélet született ma az Európai Bíróság előtt, a kiküldetési szabályok alkalmazása kapcsán. Bár egy osztrák húsipari feldolgozó üzemben évek óta magyar kiküldöttek végzik a munkát és mindegyikük rendelkezik a magyar egészségbiztosítási szerv által kiállított érvényes A1 igazolással, a mai ítélet alapján a dolgozók mégis az osztrák társadalombiztosítás hatálya alá tartoznak.

Tovább

Emelkedik a filmtámogatás mértéke, immár 30 százalékra

Az EU bizottságának jóváhagyásával a magyarországi közvetett filmtámogatás mértéke 30 százalékra emelkedik 2018. június 11-től. A magasabb filmtámogatási arány 2024. december 31-ig bizonyosan érvényes, így az egyre erősebb európai és régiós versenyben a magyar filmipar nagy eséllyel megőrizheti piacvezető szerepét. A filmtámogatás igénylésének menetében nem várható változás.

Tovább

Figyelem, USA érintettsége van? Változik az adózás!

Az új amerikai adóreform-csomag részeként bevezetésre került az ún. átállási adó, amely a korábbi adóhalasztásos USA adórendszerben még nem adózott külföldi nyereség egyszeri megadóztatását célozza, a külföldi leányvállalatoktól kapott osztalékra vonatkozó adómentesítés bevezetése előtt. Ennek értelmében a külföldről származó, a korábbi 35 százalékos szövetségi adóval le nem adózott jövedelmek most – ugyan kedvezőbb adókulccsal – de kötelezően leadózandóak, akkor is, ha nem került sor az osztalék tényleges kifizetésére.

Tovább