Facebook image
dr. Kiss Helga adóigazgató, RSM Hungary

Dr. Kiss Helga Mária

Igazgató, Adóüzletág

dr. Kiss Helga végzettségét tekintve jogász, adószakértő, jelenleg az adózási üzletág tanácsadási területért felelős igazgatója.
Több mint 15 éves tapasztalattal rendelkezik a számviteli-, és adótanácsadásban, karrierjét a PwC-nél kezdte, ezt követően más nemzetközi tanácsadó hálózatoknál is dolgozott menedzserként, mielőtt 2017-ben csatlakozott az RSM Hungary Zrt-hez.

Széles körű tapasztalatokkal rendelkezik a társasági és nemzetközi adózás, transzferárazás területén, de otthonosan mozog a közvetett adózással kapcsolatos kérdésekben is. Számos belföldi és nemzetközi ügylet és cégstruktúra véleményezésében és megvalósításában működött közre, valamint nyújtott támogatást különféle hatósági eljárások során ügyfeleinek. Foglalkozott magánszemélyek adózásával, ezen belül a külföldi színészek és stábtagok adózásának a kérdéseivel, és a közvetett magyar filmtámogatási rendszerhez kapcsolódó tanácsadási és tervezési projektekkel. Emellett jelentős szakértelemmel bír az ESG (Environmental, Social, Governance) területén is, amelynek keretében vállalatokat támogat a fenntarthatósági célok elérésében.

Ügyfelei főként a (fosszilis és megújuló) energia, a termelői szektor és a szórakoztató ipar területéről kerülnek ki.

Telefon
Dr. Kiss Helga Mária témái

Digitális pénzek adózása - Amit akkor is érdemes tudni, ha nincs bitcoinunk

Az elmúlt hónapokban nagy visszhangot keltett a kriptovaluták, köztük a bitcoin szárnyalása, majd zuhanása, rendkívüli árfolyammozgása. Ez ráirányította a figyelmet a kriptovalutákra és sokakban merült fel a kérdés, hogyan lehetne ilyen digitális pénzhez jutni, hogyan működik az új, forradalmi technológia, de leginkább, hogy vajon megéri-e a kriptovalutákkal foglalkozni és kell-e utánuk adózni?

Tovább

Országonkénti jelentés – új fejlemények

2018-tól már Magyarországon is háromszintű transzferár-nyilvántartás lesz használatban. Az első és második pillérre vonatkozó hazai szabályok nemrégiben jelentek meg, a harmadik pillér, az országonkénti jelentés terén pedig az értékhatár változására lehet számítani. Utóbbi jelentés adatlapja a napokban vált elérhetővé.

Tovább

Cégcsoportok figyelem, módosulnak a transzferárszabályok!

A Nemzetgazdasági Minisztérium a napokban közzétette a transzferárakra vonatkozó új jogszabály tervezetét, amely felváltja majd a jelenleg hatályos rendeletet. Háromszintű transzferár-nyilvántartás, gyakoribb adatbázisszűrés és nagyobb transzparencia lesz a változások eredménye.

Tovább

Újabb eszköz az adóelkerülés visszaszorítására – éles az országonkénti jelentés

Május 15-én kihirdették azt a törvénymódosítást, amely beemeli a hazai jogba a vállalatcsoportokra vonatkozó kötelező országonkénti (CbC) jelentést. A magyarországi vállalatokat érintő legfontosabb kérdéseket és határidőket foglaljuk össze az alábbiakban; mikor kell egy magyar társaságnak CbC jelentést benyújtania, és az egyelőre különleges helyzetben lévő, az USA-ban végső anyavállalattal rendelkező társaságok mire számíthatnak az adatközlés kapcsán?

Tovább

Az EU bekeményít a közepes méretű vállalkozásoknál is

Az EU javítani kívánja az adózás átláthatóságát a közepes méretű vállalkozások többségénél. Az Európai Parlament Gazdasági és Pénzügyi Bizottsága által közzétett tervezet jelentős mértékben módosítaná az EU számviteli irányelvben lefektetett 750 millió eurós összeghatárt, s 40 millió euróra csökkentené a multinacionális vállalatokra vonatkozó beszámolási küszöbértéket. Ezzel a közepes méretű cégeknek is sokkal részletesebb információkat kellene szolgáltatniuk.

Tovább