- Mivel foglalkozunk
- Kik vagyunk
- Blog, szakmai tartalmaink
Valljuk, hogy a válópernek egy minkét fél számára hosszú távon élhető megállapodással történő lezárása jelenti a legjobb megoldást a házastársak számára.
Egy házasság felbontása, a válóper elindítása és a válás menete kivétel nélkül komoly lelki megterhelést jelent az érintetteknek. Számos olyan kérdésben kell döntést hozni, lehetőleg egyezségre jutni, ami kihatással van a válásban érintett felek és a gyermekeik egész életére.
A válás kimondásához elkerülhetetlen a bírósági peres eljárás és annak eredményeként megszülető ítélet, azonban jelentős különbség van egy válóperes eljárás menetében és időtartamában attól függően, hogy a felek előzetesen megállapodásra tudnak-e jutni a szükséges kérdésekben, mint a gyermekelhelyezés, kapcsolattartás, gyermektartásdíj, házastársi tartás és az utoljára közösen lakott ingatlan használata.
A válóper során az eljáró bíróság a házasságot a felek egyezsége alapján is fel tudja bontani, amennyiben a felek a fenti járulékos kérdésekben megállapodásra jutnak, egyezség hiányában ugyanakkor a bíróság fog dönteni a gyermekelhelyezés, a kapcsolattartás, a gyermektartásdíj és a házastársak által utoljára közösen lakott ingatlan használata felől, adott esetben a házastársi tartásról. Bár a válópernek ma már nem szerves része a vagyonmegosztás, az külön eljárás tárgyát képezi, jellemző – különösen jelentős és komplex közös vagyon esetén –, hogy a váláshoz szükséges egyezség a vagyonmegosztási egyezséggel együtt születik meg.
Az ember életének egyik legnehezebb időszaka, amikor szembesül a házasságának megromlásával. A házasság az érzelmi kötődés mellett bonyolult jogi kötelékeket is létrehoz, melyek a megszüntetése olyan komplex feladat, amely hosszú távon kihat a válóperes felek és gyermekeik jövőjére mind érzelmi, mind vagyoni szempontból. Éppen ezért alapvető, hogy a válás milyen módon zajlik le.
Valljuk, hogy a válópernek egy minkét fél számára hosszú távon élhető megállapodással történő lezárása jelenti a legjobb megoldást a házastársak számára. Egyezség esetén a gyermekek további érzelmi sérülése és a kapcsolattartással felmerülő feszültségek is elkerülhetőek.
Válóperes ügyvédeink ezért elsődlegesen peren kívüli egyeztetésekkel próbálják ügyfeleink érdekeit képviselni, aktívan közreműködnek a bontóperi egyezség létrehozásában, okiratba foglalásában, elkerülve ezzel a hosszan elnyúló pereskedést. Fontosnak tartjuk a szakértő válóperes ügyvéd megfelelő időben történő bevonását a visszafordíthatatlanul megromlott viszonyból adódóan elszabadult indulatok kezeléséhez, ennek hiánya nagyban megnehezítheti a folyamatot.
Az egyezség létrehozása során szinte elkerülhetetlen a vagyoni kérdések tisztázása is, sőt gyakran a házastársi vagyonmegosztás válik a válás központi elemévé, az ilyen egyeztetések során szükség esetén vagyonértékelést, a vagyon feltárását szakértők bevonásával biztosítjuk.
Bár alapcélunk soha nem a felek egyezségét nélkülöző válási eljárás, adott esetben elkerülhetetlen az egyezség nélküli válóper (ún. „tényállásos bontás”), amelyben a bíróság dönt a válás kimondásához szükséges jogi kérdésekben, mint a gyermekelhelyezés, a kapcsolattartás, a gyermektartásdíj, a házasfelek által utoljára közösen lakott ingatlan használata, valamint a házastársi tartás. Egyezség hiányában ellátjuk ügyfeleink bontóperben történő jogi képviseletét, magas színvonalú perbeli támogatást biztosítunk az eljárás jogerős lezárásáig.
Családjogi ügyvédként figyelmünk központjában állnak a válóperrel érintett gyermekek, megfelelő szakemberek bevonásával juttatjuk érvényre érdekeiket, tapasztalatainkkal segítünk kiválasztani a számukra legmegfelelőbb gyermekelhelyezési módot, a megfelelő ellátásukat biztosító tartásdíj megállapítását.