Facebook image

Fajcsák Gábor

Partner, Adóüzletág-vezető

Az RSM több mint 50 fős adóüzletágának vezetőjeként hazai és nemzetközi nagyvállatokkal dolgozik együtt. Fő szakterületei az adóellenőrzés, digitális adózási megoldások, nemzetközi és belföldi cégstruktúrák kialakítása, cégeladásokhoz és akvizíciókhoz kapcsolódó adótervezés, cégátvilágítás, adókedvezmények, valamint vagyontervezéshez kapcsolódó adótanácsadás. Többéves adóhatósági ellenőrzési tapasztalatot követően több mint 15 éve csatlakozott az RSM Hungary adótanácsadói csapatához.

Telefon
Fajcsák Gábor témái
Fajcsák Gábor

2021. évi adóváltozások – Hogyan adózunk 2021-ben?

Számos adóváltozás lépett életbe januártól, NAV online számla, áfa, adótervezés, tao, szja, kiva, kata, szocho, vagy hipa terén, van mire figyelniük a cégeknek. A társaságok számára fontos, adózást érintő jogszabályváltozásokról íme egy áttekintés.

Tovább
Fajcsák Gábor

Adóváltozások és adózási irányok 2021

Adóváltozások 2021 - a Pénzügyminisztérium, a NAV és az RSM szakértői értékelik a 2021. évi fontosabb változásokat az adódigitalizáció, adóellenőrzések, áfa, Brexit és a társasági adózás terén, online rendezvényünkön.

Tovább
Fajcsák Gábor
Fajcsák Gábor

Mit hoz a vállalatoknak a 2020 őszi adócsomag?

Egykapus hipa, áfabevallási tervezet, kiva értékhatárok változása, megbízható adózóknak és magánszemélyeknek automatikus fizetési könnyítések. Sok területen hozhat kisebb változásokat az őszi adócsomag.

Tovább
Fajcsák Gábor

Elektromos cégautók adóelőnyei

Az elektromos autókhoz kapcsolódó adókedvezmények a gazdasági társaságok esetében is ösztönzik az e-autók vásárlását. Nincs gépjárműadó, regisztrációs adó, cégautóadó és mentes a visszterhes vagyonátruházási illeték alól ez a vásárlás, ugyanakkor a zöld rendszámmal járó előnyöket élvezhetik az autók használói.

Tovább
Fajcsák Gábor

Újabb mankó a munkaadók számára: itt a munkahelyteremtő bértámogatás

A kormány a Gazdaságvédelmi Akcióterv keretében újabb, ezúttal a munkahelyteremtést elősegítő bértámogatási programot indított. Ennek fő célja, hogy segítse a munkaerőfelvételt azon munkaadóknál, amelyek a koronavírus gazdaságra gyakorolt hatása miatt kénytelenek voltak munkavállalókat elbocsátani az utóbbi hónapokban.

Tovább